Genel Hükümler ve Koşullar

 

Bu web sitesi, toptan-perakende seyahat acentesi olarak faaliyet gösteren ve yasal bir yapı olan İspanyol şirket Hotelbeds, S.L.U.’ya (bundan böyle "Let Shuttle" olarak anılacaktır) aittir. Let Shuttle, Palma de Mallorca 07007 (Spain), Complex Mirall Balears, Camí de Son Fangos, 100; Torre A, 5na planta adresinde bulunup, BAL-512 M/D lisans numarasına ve (C.I.F.) B-57218372 vergi kimlik koduna sahiptir ve Palma de Mayorka Ticaret Siciline kayıtlıdır (sayfa PM-44863, hacim 2007, folyo 177).

 

Let Shuttle web sitesinin içeriği yalnızca ürünü Let Shuttle aracılığıyla ayırtan tüketicilere (bundan böyle "siz" veya "sizin") yöneliktir. Let Shuttle web sitesine erişim yalnızca Let Shuttle tarafından kontrol edilir.

 

Fiyatlar, oranlar ve iptal şartlarına uygun olarak, web sitesinde görüntülenen Genel Hüküm ve Koşulların kabulüne tabii olarak transferler hakkında bilgi alma ve rezervasyon yapma (bundan sonra "Seyahat Hizmetleri" olarak anılacaktır) hakkına sahipsiniz. Web sitesi rezervasyon süreci boyunca size yol gösterir.

 

Bu web sitesi aracılığıyla yaptığınız tüm rezervasyonlar, bu Genel Hükümler ve Koşullar'ın yanı sıra Let Servisi Yasal Uyarı ve Gizlilik İlkesi'ni de kabul etmeniz şartına bağlıdır. Yasal Uyarı ve Gizlilik İlkesi, web sitemizin ayrılmaz bir parçasını oluşturur ve genel sözleşme koşullarından ayrılamaz. Let Servisi web sitesini ziyaret ederek, kullanarak veya web sitesinde alışveriş yaparak, Hükümler'e ve bu web sitesini ve rezervasyonları kapsayan uygulanabilir tüm yasalara ve yönetmeliklere bağlı kalmayı açıkça kabul etmiş oluyorsunuz.

 

Hükümler'in bağlayıcılığını kabul etmiyorsanız, rezervasyon yapmamalısınız.

 

Let Shuttle, sadece tüm yaptığımız rezervasyonlar veya diğer hizmetlerle ilgili bağımsız ajan olarak hareket eder. Let Shuttle,rezervasyon teyit edilene ve ödeme Let Shuttle tarafından alınana kadar girdiğiniz herhangi bir sözleşme veya herhangi Seyahat Hizmetleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez ('Ödeme ayrıntıları' bölümüne bakın).

 

Acil bir sorunuz varsa, lütfen müşteri Hizmetleri Merkezi ile iletişime geçin.

 

Telefon numaraları web sitesinde ve rezervasyon onay kuponunda bulunur. Web sitesinde verilen iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

 

1. Web Sitesinde ve Genel Hükümler ve Koşullar'da Değişiklikler

Let Shuttle, bu web sitesinde bulunan bilgilerde, öğelerde, veride, hizmette ve diğer elemanlarda bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda iyileştirme veya değişiklik yapabilir.

Let Shuttle ayrıca, herhangi bir zamanda Koşullar'da değişiklik yapabilir ve bu tür değişiklikler değiştirilmiş Koşullar web sitesinde yayımlandıktan hemen sonra geçerli olacaktır. Buna göre, bu web sitesinin devamlı kullanılması veya web sitesine devamlı erişim değiştirilmiş Koşullar'ı kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Let Shuttle, bakım çalışmaları, net güvenlik nedenleri ya da doğal afetler nedeniyle, tazminat veya erişimin askıya alındığı dönemi telafi etme yükümlülüğü olmadan bu web sitesine erişimi askıya alabilir.

 

2. Let Shuttle Web Sitesi Aracılığıyla Rezervasyon Yapma ve Sözleşme Hizmeti

 

Sözleşme Prosedürü

Bu web sitesi üzerinden yapılan sözleşme hizmeti aşağıdaki prosedür kullanarak üstlenilecektir Seyahat Hizmetlerini ve tarihleri seçin. Rezervasyona devam etmeden önce Seyahat Hizmetleri ve tarihlerini kontrol edin.

Mümkün olduğunda adım adım çevrimiçi rezervasyon sürecini takip etmek.

Süreç sırasında, Let Shuttle tarafından adınız, soyadınız ve kredi kartı bilgileri gibi kişisel bilgiler sağlamanız talep edilecektir. Alınan tüm veriler Let Shuttle Gizlilik İlkesi'ne uygun olarak ele alınacaktır. Bu tür bilgiler, Avrupa Direktifleri 95/46 ve 2002/58 yanı sıra, Kişisel Verileri Koruma Yönetmeliğini (bundan böyle KVKY) geliştiren, onu tamamlayan veya yerine geçen diğer mevzuatlara uygun olarak muamele edilir ve talebiniz üzerine yapılan rezervasyon ve ödeme işlemler için kullanılacaktır. Sağlanan verilerin doğru olduğundan emin olun.

 

Buna ek olarak, özellikle bu amaç için kurulmuş bir ödeme ağ geçidi üzerinden kredi kartı ile yapılması gereken ödemeyi gerçekleştirmek için gerekli bilgileri sağlamanız istenecektir. Let Shuttle web sitesinde ödeme işlemleri dünyanın önde gelen bankaları tarafından onaylanan güvenli ödeme sistemi ile şifrelenir ve sitemiz Thawte tarafından da onaylanmıştır.

 

Ürünün rezervasyon ile Let Shuttle'a sadece rezervasyonunuzu tamamlama ve işletme amaçlı olarak üçüncü şahıslara kişisel bilgilerinizi ifşa etme yetkisini vermiş olursunuz. Web sitesi üzerinden bu şekilde toplanan tüm veriler, Seyahat Hizmetleri'nin sağlanması ile ilgili olabilecek üçüncü şahıslara KVKY hükümlerine uygun olarak iletilir.

 

El Yazısı Olmayan İmzalar

Online işlemlerin doğası göz önüne alındığında, ödeme mektubunun imzalanmasının imkansızlığını ve bu belgenin işleme onay verilen belge olduğunu anladığınızı bildirmiş olursunuz. Bu nedenle, Let Shuttle web sitesi aracılığıyla yapılan rezervasyon sonucunda herhangi bir elektronik işlemi imzalamamayı kabul etmiş olursunuz.

Web sitesinde rezervasyon formunu dolduran kişinin bunu birlikte seyahat eden grubun tüm üyeleri adına yapma yetkisine sahip olması ve tüm üyelerin rezervasyon şartlarını kabul ettiğini onaylaması gerekir. Ayrıca, bu kişi, iptal veya değişiklik ücretleri de dahil olmak üzere rezervasyonun toplam maliyetinden sorumlu olmalıdır ve grubun diğer üyelerini rezervasyon ile ilgili onay detayları ve ilgili diğer detaylar konusunda haberdar etmelidir.

Web sitesi üzerinden ürün rezervasyon işlemine başladıktan sonra Let Shuttle bunu e-posta ile onaylar ve bir servis kuponu sağlar. Bu kuponu yazdırmalı ve hizmet(ler)in sunulduğu kuruma vardığınızda veya hizmet(ler) başladığında yanınızda bulundurmalısınız

 

3. Yasal Yaş ve Sorumluluk

Yasal yaşta olduğunuzu ve rezervasyon yapmak için tam yasal kapasiteye ve yeterli yetkiye sahip olduğunuzu bildiriyorsunuz. Rezervasyonu onaylamak için, adı geçen tüm kişilerin rızasına ve rezervasyonda yer alan 18 yaşın altındaki her kişi için ebeveynlerinin yetkisine sahip olmanız gerekir. Rezervasyon yürüten üzerine, adlı tüm kişilerin mevcut şartları kabul etmiş olduğu ve rezervasyon ile ilgili ilgili detayları ve diğer ilgili detaylar açısından rezervasyon adlandırılmış tüm kişileri bilgilendirme sorumluluğunu üstlenecek onaylayın. Rezervasyon yapmanız, bununla ilgili tüm ödemelerden sizi sorumlu kılar.

 

Bu vesile ile rezervasyon ve kayıt sürecinde sağlanan tüm kişisel bilgilerin doğru olduğunu garanti.ediyorsunuz. Aynı şekilde, adınıza veya banka hesabınız üzerinden yapılan tüm işlemler için mali sorumluluğu kabul ediyorsunuz.

 

Bu Genel Hükümler ve Koşullar'ı kabul ederek, Bilgi Toplumu hizmetleri ve Elektronik Ticaret'in belirli hukuki yönlerinde 2000/31 /EC Direktifi uyarınca, Let Shuttle'a sizle veya grubunuzla ilgili her türlü kişisel bilgiyi sözleşmeli servis sağlayıcılardan isteme yetkisini vermiş olursunuz. Bu tür bilgiler, Avrupa Direktifleri 95/46 ve 2002/58 yanı sıra, Kişisel Verileri Koruma Yönetmeliğini (bundan böyle KVKY) geliştiren, onu tamamlayan veya yerine geçen diğer mevzuatlara uygun olarak muamele edilir ve talebiniz üzerine yapılan rezervasyon ve ödeme işlemler için kullanılacaktır.

Dolayısıyla, kişisel bilgiler bunlarla sınırlı kalmadan şunları içerir: telefon numaraları, faks numaraları, e-posta adresleri, kamet adresleri, imzalar, kimlik veya pasaport kopyaları, kredi kartı bilgileri, kişisel tercihler, sakatlık ya da rezervasyonun tamamlanması için geçerli olabilecek her türlü kişisel veya grup üyesine ait bilgi.

 

4. Rezervasyona dahil olanlar

Seyahat Hizmetleri masrafları aşağıdakileri içerir:

·  Rezervasyon kuponunun üzerinde belirtilen tüm hizmetler.

·  AB ülkelerindeki tatil ürünleri KDV'si.

 

5. Rezervasyona dahil olmayanlar

Çocuk

Çocuk fiyatları ve çocuklarla ilgili diğer koşullar, her Seyahat Hizmeti sağlayıcı ile mutabık olup herhangi bir kriteri esas almaz; bu nedenle, her Seyahat Hizmeti sağlayıcısının kendi özel şartlarını ve fiyatlarını uyguladığı göz önüne alındığında, rezervasyon yaparken bu konuyu sizin araştırmanız beklenir.

 

6.- Seyahat Hizmetleri

Aşağıdaki koşullar Let Shuttle aracılığıyla transfer hizmeti alan müşteriler için geçerlidir.

Let Shuttle, yolcuları ve bagajlarını Let Shuttle aracılığıyla yapılan rezervasyon hizmetleri doğrultusunda taşımayı kabul eder. Bu hizmet, özel taşıma koşullarına ve özel veya genel nitelikte olup olmadığına bakılmaksızın rezervasyon yapılan hizmetler için geçerli diğer koşullara tabiidir.

 

Let Shuttle, en az 18 yaşında olan bir ebeveyn veya yasal vasi tarafından eşlik edilmediği sürece 14 yaşından küçük çocukların ulaşım hizmetini yapmak zorunda değildir. Bazı noktalarda, koltuk işgal eden 2 yaşın altındaki çocuklar için ücret uygulanabilir, bazı noktalarda ise 2 yaşın altındaki çocuklar en az 16 yaşında tam ücret ödeyen yolcu eşliğinde ücretsiz seyahat edebilirler. 2 yaş üzerindeki her çocuk için rezervasyon gereklidir.

 

Hizmet sadece rezervasyonda belirtilen ya da satın alma işlemini yapan kişi(ler) tarafından kullanılabilir ve başka bir kişiye devredilemez. Rezervasyonu onaylamak için, rezervasyonda adı geçen tüm kişilerin onayını almış olmanız gerekir ve adı geçen tüm yolcuların rezervasyon şartlarını kabul ettiğini doğrulamaktan sorumlu olursunuz. Ayrıca, rezervasyon yaparak, olası iptal ve değişiklik ücretleri de dahil olmak üzere, ilgili her türlü ödemeden de siz sorumlu olursunuz. Ayrıca adı geçen tüm yolcuları, rezervasyon onay detayları ve ilgili diğer bilgiler konusunda bilgilendirmekten de siz sorumlu olursunuz.

 

Rezervasyonlar. Transfer hizmetleri rezervasyonu, hizmet kuruluşu veya varış noktası daha farklı bir süre belirtmediği sürece,.kalkış saatinden en az 48 saat önce yapılmalıdır.

Rezervasyon onayı Let Shuttle web sitesi aracılığı ile işleme tabi tutulur. Transfer rezervasyonu tamamlandığında, ekranda üzerinde referans numarası olan bir kupon görüntülenir. Bu kupon yazdırılması ve rezervasyon kanıtı olarak sunulması gerekmektedir.

 

Kupon: Kupon, Seyahat Hizmetleri kalkış noktasını bulmak için gerekli tüm bilgileri içerecektir. Kuponda ayrıca rezervasyonu doğrulamak ve olası yükümlülükler hakkında bilgi edinmek için bir irtibat telefon numarası bulunur.

Bir transferi kullanırken, sözleşmede belirtilen hedefe ulaşmak için doğru hizmeti kullandığınızdan emin olmak sizin sorumluluğunuzdur.

 

Kısıtlamalar: Ebeveyn ya da yasal vasi çocuğun transferinin uygun şekilde yapılmasından sorumludur ve aksi takdirde para cezası uygulanabilir. Bazı durumlarda ve önceden belirtildiği takdirde, transfer sağlayıcı kullanım için çocuk emniyetli koltuk sağlayabilir..

 

7. Ödeme Ayrıntıları

Rezervasyonu yaparken belirtilen miktar kredi veya banka kartından düşülecektir. Let Shuttle web sitesinde yapılan ödeme işlemleri dünyanın önde gelen bankaları tarafından onaylanan güvenli ödeme sistemi ile şifrelenir ve sitemiz Thawte tarafından da onaylanmıştır.

Bu teknik olarak güvenli ortam, kredi kartı bilgilerinin ele geçirilememesini ve müşteriden ödeme talimatı işlemi için gerekli mali kurumlar dışında kimseye açıklanmamasını sağlar.

Ödeme sistemimiz şu anda aşağıdaki ödeme yöntemlerini kabul eder:

§  Visa

§  Visa Electron

§  Master Card

§  Amex

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen müşteri Hizmetleri Merkezi ile iletişime geçin.

Telefon numaraları web sitesinde ve rezervasyon onay kuponunda bulunur. Ayrıca iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

 

8. Rezervasyon Değişikliği veya İptali

Değişiklik

Tüm değişiklikler kullanılabilirliğe tabiidir ve ücrette veya idari masraflarda artış, rezervasyon işlemi sırasında ayrıntıları verilen kart sahibini etkiler.

Herhangi bir değişiklik için, doğrudan Müşteri Hizmetleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

 

İptal

İptal politikası her durum için hizmeti sağlayan tarafından uygulanır.

Satın alınan hizmeti Let Servisi web sitesi aracılığıyla iptal etme yetkiniz vardır. İptal bildirimleri, servis sağlayıcı daha uzun bir ihbar süresi gerektirmediği sürece, beklenen hizmet süresinden en az 24 saat önce yapılmalıdır.

Eğer varış tarihinden önce rezervasyonunuzu iptal ederseniz, uygun iptal ücreti tahsil edilecektir. Let Shuttle, servis sağlayıcı tarafından yapılan iptal ücreti düşüldükten sonraki tutarı size iade eder.

 

9. Sigorta

Sen şiddetle diğer şeyler, kişisel kayıplar ve yolculuk sırasında meydana gelebilecek kaza veya hastalık durumunda tüm tıbbi ve malzeme maliyetleri de dahil olasılıkları kapsayacak bir seyahat sigortası yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

10. Mucbir Sebep

Let Shuttle, mucbir sebep olarak sınıflandırılan olaylardan kaynaklanacak şekilde size karşı yükümlülüklerin düzgün olarak gerçekleştirilmesini engelleyerek rezervasyonunuzu etkileyen herhangi bir değişiklik veya iptalden veya Seyahat Hizmetleri sağlayıcıları ve/veya Let Shuttle hatasından kaynaklanan kayıp veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Örnek olarak, mucbir sebepler bunlarla sınırlı olmadan şunları içerir: savaş, devrim, terör eylemleri,sınırların kapatılması, salgın hastalık, doğal afetler veya her iki tarafı da ciddi şekilde etkileyen diğer nedenler ve Let Shuttle'ın kontrolü dışında gerçekleşen diğer beklenmedik sebepler.

 

11. Seyahat Hizmetleri ile ilgili şikayetler

Şikayet nedeniniz olduğunda veya Seyahat Hizmetleri ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda, lütfen uygun önlemleri almalarını sağlamak için derhal servis sağlayıcıyı haberdar edin.

Sunulan çözümlerden memnun kalmamanız durumunda lütfen web sitesinde listelenen telefon numarasını arayarak Let Shuttle Müşteri Hizmetleri Merkezi ile iletişime geçin.

Let Shuttle, herhangi bir servis sağlayıcı veya üçüncü şahıs tarafından gerçekleştirilen eylemlerden, eksikliklerden ya da ihmalden kaynaklanan sorunlardan ve hasarlardan sorumlu değildir..

 

12. Transfer hizmetleri için sorumluluk muafiyeti

Let Shuttle, Let Shuttle'ın makul kontrolü dışındaki koşullar nedeniyle sözleşmenin ihlali veya satın alınan hizmette herhangi bir başarısızlık veya gecikmeden sorumlu tutulmaz. Aşağıdaki durumlar, sınırlama olmaksızın, olağanüstü kontrol gerektiren durumlar olarak kabul edilecektir: Savaş ya da savaş tehdidi, güzergah üzerinde gecikmelere neden olan kazalar, aşırı şiddetli hava şartları, istasyonda/terminalde yangın ve/veya hasar, hukuki yaptırım, gümrük ve yetkili merci altındaki diğer resmi güvenlik servisleri gereklilikleriyle uyum, yolda meydana gelen ölüm ve kazalar, vandalizm ve terörizm, beklenmedik trafik sıkışıklığı, kitlesel toplantılar ve grevler, lokavt, ayaklanma veya yerel gerilimler, diğer müşterilerin neden olduğu sorunlar, Let Shuttle tarafından kullanılan ulaşım şirketinin iflası, aciz hali ve kapanışı ve güvenliğinizi etkileyen diğer durumlar.

Let Shuttle'dan sözleşmenin bir bölümünden, herhangi bir Let Shuttle çalışanının ihmali veya davranışından kaynaklanan başarısızlık sonucu yaşayacağınız herhangi makul ve öngörülemeyen kayıp, yaralanma veya zarar için Let Shuttle'ın sorumlu olduğu en yüksek miktar rezervasyonu yapılan hizmet için ödenen miktarla sınırlıdır.

Let Shuttle, sağlayıcıların sorumluluklarını kabul etmesi ve hizmetlerin sağlanmasından kaynaklanan iddiaları tazmin etmek için makul bir yaptırım kullanabilir. Bu nedenle hizmetlerle ilgili iddiaları doğrudan hizmet sağlayıcıya belirtmeyi taahhüt ediyorsunuz. Ayrıca Let Shuttle'ın hizmet tedarikçisi tarafından verilen hizmetlerin sağlanması üzerinde hiçbir kontrole sahip olmadığını kabul ediyorsunuz.

Siz (bu Anlaşma sonlandırılmış olsun ya da olmasın) her zaman, her türlü eylem, iddia, dava, kayıp, masraf ve talepler konusunda (bu tür durumları savunma masrafları ve harcamaları da dahil) veya herhangi bir ihlal ile ilgili olarak doğrudan veya dolaylı olarak kasti veya tesadüfi taleplerden Let Shuttle'ı tazmin tutar ve Let Shuttle'a zarar veremezsiniz.

 

13. Tam Rezervasyon / Değişiklik / Bağımsız Rezervasyon

Bu Genel Koşullar sorumluluklar açısından bazı istisnalar ve sınırlar içermektedir. Bu koşullardan herhangi birinin geçersiz veya uygulanamaz olması durumunda, kalan koşullar geçerli olmaya devam edecektir. Herhangi bir geçersiz veya uygulanamaz koşul, aynı anlama gelen geçerli ve uygulanabilir bir koşul ile geçerli kabul edilecektir. Bu web sitesini kullanmanızın, siz ve Let Shuttle arasında herhangi bir ortaklık, franchise, istihdam veya ajansı ilişkisi anlamına gelmediğini kabul ediyorsunuz.

 

14. Hakların Atanması

Let Shuttle, bu Koşullar'ın yükümlülüklerini veya haklarını tamamen veya kısmen herhangi bir iştirake, bağlı kuruluşa veya holding şirkete veya holding şirkete bağlı herhangi bir kuruluşa atama haklarını saklı tutar.

Bu Koşullar'ın veya koşulları tamamlayan başka herhangi bir anlaşmanın haklarını ve yükümlülüklerini, Let Servisi önceden yazılı izni ile olmadıkça, herhangi bir üçüncü şahısa atama izniniz yoktur.

 

15. Mevzuat ve Yargı Mahkemeleri

Bu Şartlar ve Koşulların uygulanması ve yorumlanması güncel ve uygulanabilir İspanyol Mevzuatı çerçevesinde yürütülecektir. Bu şartlar ve koşulların yorumlanması ve gerçekleştirilmesinden kaynaklanan herhangi bir uyuşmazlık durumunda taraflar, varsa geçerli olabilecek başka mahkemelerin açık feragati ile Palma de Mallorca, İspanya Mahkemelerinin Yargılama ve Yetkinliğine göre hareket ederler.